Київ, 23 червня 2017 року

1 липня 2017 р. у Тячеві, Закарпатська область відбудеться спільне з Румунією святкування Дня Дунаю. Протягом останніх 10 років відзначення Дня Дунаю в басейні Тиси (як одного з суб-басейнів Дунаю) стало гарною екологічно-просвітницькою традицією. Ключовими гаслами цьогорічного заходу стали «Тиса є цінною для нас і важливою для нашого життя!» і «Що ми вже зараз можемо зробити для Тиси – це роздільно збирати пластик з тим, щоб він не потрапляв до річки».

Протягом свята вперше в Закарпатті в центрі Тячева буде відкрито унікальний мурал з Тисою в образі чарівної дівчини. На святі буде проводитися квест з різними інтерактивними та освітніми завданнями для дітей під назвою «Мандрівка від Тиси Дунаєм до Чорного моря».

На святі буде вперше засновано вручення «Аква Оскарів». Для переможців у конкурсі коротких селфі відео «Моє життя і Тиса» будуть організовано церемонію нагородження та прогулянку червоним килимом. Інше змагання «Пластикові скарби», організоване між школами Тячівської громади, сприятиме зменшенню пластику, що потрапляє на сміттєзвалище та у річку.

 

Журналісти щиро запрошуються:

Що?      Спільний українсько-румунський День Дунаю

Коли?   1 липня 2017 р., 11:00

Де?       Тячів (головна площа), Закарпатська область, Україна

Учасники:          Геннадій Москаль, Голова Закарпатської обласної державної адміністрації

                               Іван Ковач, мер Тячева

                               Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів України

                               Гавріш Арделян, заступник префекта Марамурешського повіту, Румунія

                               Володимир Чіпак, начальник Басейнового управління р. Тиса

 

Акредитація журналістів відкрита до 30 червня 12:00. У разі питань щодо акредитації, будь ласка звертайтесь до Олени Марушевської bluerivers.ukraine@gmail.com , тел. 0679062061.

Цього року провідною темою Дня Дунаю є висвітлення важливості співпраці між Румунією та Україною в сфері водних ресурсів з огляду на 25 річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами.

Загальна інформація: Україна та Румунія є сторонами Міжнародної Комісії з захисту р. Дунай (МКЗД). В рамках цієї Комісії держави взяли на себе зобов’язання охороняти річки басейну Дунаю, зокрема і Тису. Ключовим інформаційним заходом МКЗД є День Дунаю, який проводиться щорічно одночасно в країнах басейну Дунаю. Цьогорічний захід організований спільно з проектом ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища», Міністерством екології та природних ресурсів України, Державне агентством водних ресурсів України, Басейновим управлінням водних ресурсів річки Тиса, Тячівською об’єднаною громадою, компанією Кока-кола Беверіджиз Україна, Закарпатською філією ПАТ НСТУ Тиса-1, групою енергетичних компаній «Rener» та Закарпатською обласною організацією Всеукраїнської екологічної ліги. Всього приблизно 250 осіб візьмуть участь у святкуванні.

Догори