29 червня 2016 р. на обох берегах Тиси відбудеться спільний українсько-угорський День Дунаю. Захід включатиме в себе круглий стіл з транскордонного співробітництва у галузі водних ресурсів, заходи з екологічної освіти (квести для дітей) та музичний фестиваль «З любов’ю до Тиси» на обох берегах Тиси. Відкриття свята відбудеться на баржі між двома країнами за участі високопосадовців. День Дунаю завершиться символічним заходом, а саме обміном малими рибками «Тисяйські рибки бажань», розмальованими угорськими та українськими дітьми.

Щиро запрошуємо журналістів

Що?                      Спільний українсько-угорський День Дунаю

Коли?                  28 червня 2016 р., 11:0

Де?                       724 км р. Тиса, с. Галабор, Закарпатська область, Україна / с. Тискород, Угорщина

Доповідачі:      Іван Завадський, Виконавчий секретар Міжнародної Комісії з захисту р. Дунай

                               Ірина Овчаренко, Голова Державного агентства водних ресурсів України

                               Імре Гоффман, Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Угорщини

                               Геннадій Москаль, Голова Закарпатської обласної державної адміністрації

                               Петер Козьма, Урядовий комісар області Саболч-Сотмар-Берег

Акредитація ЗМІ відкрита до 27 червня 12:00. З питань від ЗМІ та щодо акредитації, будь ласка, звертайтеся до Олени Марушевської bluerivers.ukraine@gmail.com, тел. 0679062061. Оскільки захід буде проводитись у прикордонній зоні, вхід буде забезпечено при наявності паспорту. Буде забезпечено автобус з Ужгорода до місця проведення заходу.

Вперше Україна та Угорщина відкривають свої тимчасові пункти переходу задля спільного святкування Дня Дунаю. Захід проводитиметься на обох берегах Тиси одночасно з можливістю відвідати обидва береги (при наявності Шенгенської візи). Це сприятиме реалізації принципу «відсутності кордонів в управлінні річками», як цього вимагає Водна Рамкова Директива ЄС.

Довідково: Україна та Угорщина є сторонами Міжнародної Комісії з захисту р. Дунай (МКЗД). Вони взяли на себе зобов’язання охороняти річки басейну Дунаю, зокрема і Тису. Ключовим екологічним інформаційним заходом МКЗД є День Дунаю, який проводиться щорічно одночасно в усіх країнах басейну. Свято організовується спільно проектом ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища», Закарпатською ОДА, Басейновим управлінням водних ресурсів Тиси, Верхньо-Тисяйським водним інспекторатом (Угорщина), Закарпатською обласною організацією Всеукраїнської екологічної ліги, компанією Кока-Кока беверіджиз Україна та групою енергетичних компаній РЕНЕР. Очікується, що приблизно по 400 осіб візьмуть участь у святкуванні Дня Дунаю з кожного боку. 

Догори