20 вересня 2016 р. за ініціативою Міністерства екології та природних ресурсів України та спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за підтримки проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» буде організовано круглий стіл з метою обговорення проектів Законів України «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО) (реєстр. №3259) та «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) (реєстр. №2009 а-д).

Більш ефективно попереджувати екологічні проблеми на стадії прийняття рішень, ніж усувати наслідки шкоди, завдані довкіллю.  Використовуючи інструменти оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки можна попередити помилки, виправлення яких коштує дорого для здоров’я людей та довкілля. Це стає можливим завдяки ранньому попередженню про екологічно нестійкі варіанти розвитку. Відчувши на собі наслідки Чорнобильської катастрофи, Україна знає ціну таким помилкам.

«Як забезпечити баланс між економічним зростанням і захистом довкілля у майбутньому? Чи сприятимуть нові екологічні вимоги законопроектів економічному зростанню України?» - Ці питання будуть обговорювати під час круглого столу за участю високопосадовців. Його основною метою є підготовка законопроектів «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО) (реєстр. №3259) та «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) (реєстр. №2009 а-д) до другого читання у Верховній Раді України.

Запрошуємо представників ЗМІ до участі в:

Що? Круглий стіл «Проекти законів по СЕО і ОВД — попередження забруднення та євроінтеграція»
Коли? 20 вересня 2016 р. о 13:30
Де? Верховна Рада України, зала #11; вул. Грушевського 18/2

Доповідачі:   Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України; Хюг Мінгареллі, Посол ЄС в Україні; Андрій Парубій, Голова Верховної Ради України; Ірина Геращенко, Перший заступник голови Верховної Ради України; Анатолій Дирів, в.о. голови Комітету з екологічної політики; Джордж Кремліс, Керівник відділу «Політика наближення та оцінка впливу на довкілля», Генеральний директорат з питань навколишнього середовища Європейської Комісії; Торстен Воллерт, Керівник Групи підтримки України з питань енергетики і довкілля Європейської Комісії; та Петер Вайда, екологічний експерт Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

З питань акредитації та програми заходу, будь ласка, звертайтеся до Олени Марушевської, bluerivers.ukraine@gmail.com чи тел.: +380 (67) 9 062 061. Акредитація відкрита до 12:00, 19 вересня 2016 р.

Довідкова інформація: Починаючи з жовтня 2015 р., проект ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища»  надає підтримку щодо впровадження Угоди про асоціацію Україна-ЄС в сфері навколишнього середовища. Більше інформації: www.env-approx.org  

Догори