В рамках своєї діяльності, проект APENA забезпечує підтримку в обговоренні законопроектів, особливо в секторах горизонтального законодавства та управління водними ресурсами, включаючи необхідні переговори в Парламенті (Верховна Рада).

  • Підтримка Мінприроди в процесі переговорів, погодження та затвердження законопроектів щодо ОВД та СЕО для сприяння процесу транспозиції Директиви ЄС про ОВД; (Компонент 1)

Проект Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) (реєстр. №2009 а-д)

3 червня 2015 року його було зареєстровано в Парламенті. Законопроект пройшов ряд Парламентських комітетів, у тому числі Комітет з питань екологічної політики, Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу та Комітет з питань європейської інтеграції. Законопроект також пройшов неофіційну перевірку Європейського Союзу та Енергетичного Співтовариства на відповідність нормативно-правового акту acquis communautaire.

26 листопада 2015 року Парламент України розглянув та виніс на голосування у першому читанні проект Закону України «Про ОВД», згодом направивши його на доопрацювання перед повторним першим читанням.

17 лютого 2016 року Парламентський комітет з питань екологічної політики підтримав доопрацьований законопроект та виніс його на розгляд Парламенту у першому читанні.

19 травня 2016 року Парламент України розглянув та виніс на голосування у першому читанні проект Закону України «Про ОВД», після чого направив його на доопрацювання перед повторним першим читанням.

12 липня 2016 року Парламент ухвалив законопроект про ОВД (2009 а-д) у першому читанні.

4 жовтня 2016 року Парламент ухвалив Закон «Про оцінку впливу на довкілля»

Результати голосування за проект Закону «Про оцінку впливу на довкілля» (реєстр. №2009 а-д)

image1 ukr

Результати голосування можна переглянути за наступним посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=8965

Текст законопроекту та супровідні документи можна знайти тут:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58257

  • Підтримка Мінприроди в процесі переговорів, узгодження та затвердження законопроекту «Про СЕО» з метою сприяння процесу транспозиції Директиви ЄС про СЕО; (Компонент 1)

Проект Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО) (реєстр. №3259)

8 жовтня 2015 року його було зареєстровано в Парламенті та винесено на розгляд відповідних комітетів Парламенту. Законопроект пройшов ряд парламентських комітетів, у тому числі Комітет з питань запобігання та протидії корупції і Комітет з питань європейської інтеграції. Проект Закону пройшов неофіційну перевірку Європейської Комісії на відповідність нормативно-правового акту acquis communautaire.

27 січня 2016 року Парламентський комітет з питань екологічної політики підтримав законопроект та направив його на розгляд Парламенту у першому читанні.

12 липня 2016 року проект Закону «Про СЕО» (3259) був ухвалений Парламентом у першому читанні.

4 жовтня 2016 року Парламент ухвалив Закон «Про СЕО»

Результати голосування за проект Закону «Про стратегічну екологічну оцінку» (реєстр. №3259)

image2 ukr

Результати поіменного голосування можна переглянути за наступним посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=8966

 Текст законопроекту та супровідні документи можна знайти тут:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56730

  • Підтримка Мінприроди та Держводагенства в процесі переговорів, погодження та затвердження законопроекту України «Про внесення змін до Водного кодексу України» з метою сприяння процесу транспозиції Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС; (Компонент 2)

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за бесейновим принципом» (Доповнення до Водного Кодексу) (реєстр. №3603)

9 грудня 2015 року він був зареєстрований в Парламенті та винесений на розгляд відповідних комітетів Парламенту.

17 лютого 2016 року Парламентський комітет з питань екологічної політики підтримав законопроект та направив його на розгляд Парламенту у першому читанні.

19 травня 2016 року Парламент ухвалив законопроект у першому читанні.

4 жовтня 2016 року Парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за бесейновим принципом» (Доповнення до Водного Кодексу)

Результати голосування за проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом» (реєстр. №3603)

image3 ukr

Результати поіменного голосування можна переглянути за наступним посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=8981

Текст законопроекту та супровідні документи можна знайти тут:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=3603&skl=9

Успіх, досягнутий на голосуванні за ці законопроекти в першому читанні, став результатом гарної підготовки шляхом тривалого та кропіткого процесу підвищення обізнаності, комунікації, консультацій і переговорів з органами державної влади та депутатами. Основними неурядовими організаціями, які організовували та підтримували цей процес змістовим наповненням та візуальними матеріалами (наприклад, інфографікою) є: Реанімаційний Пакет Реформ (РПР), Ініціатива «Сильніші разом» та «Інститут суспільно-економічних досліджень», а також низка екологічних НУО. Змістова підтримка надана Проектом APENA.

Догори